Co jeść, by dobrze zasnąć?

Co jeść, by dobrze zasnąć?

Na pytanie postawione przez nas w tytule tego artykułu są bardzo proste odpowiedzi. Poza pytaniami “co jeść?” warto zapytać ponadto o takie kwestie “jak jeść?” i “kiedy jeść?”. Mamy nadzieję, że sposoby na zdrowy sen przedstawione przez nas w poniższym artykule zastosujesz bardzo szybko i zobaczysz na własnym przykładzie, że aspekt żywieniowy jest istotny.

Jedz niewiele i zdrowo!

Dla ludzi pracujących bardzo długo (przynajmniej po 12 godzin) częstym przypadkiem jest jedzenie obiado-kolacji co jest największym błędem. W połączeniu z silnym głodem oraz dużą dawką przyjętego posiłku robimy sobie ogromną krzywdę kładąc się spać. Problemy z przewracaniem się z boku na bok, czy też bólami brzucha będą wynikały właśnie z naszej łapczywości podczas spożywania posiłku. Warto wygospodarować sobie w pracy przerwę na posiłek i wykorzystać ją na zjedzenie takiego posiłku, który będziemy mogli spalić i nie będzie to dla nas wielkim poświęceniem. Z pewnością kolejne godziny będą dla nas łatwiejsze.

Produkty, które powinieneś przyjąć na przynajmniej 3h przed pójściem spać to te, o niskim indeksie glikemicznym, które w Twoim organizmie będą się rozkładać długo i powoli. Przede wszystkim unikaj mięsa – jedzenie kiełbachy nie sprawi, że będziesz się dobrze czuł zasypiając; ponadto unikaj produktów smażonych oraz fast foodów, te podnoszą temperaturę ciała i wpływają na jakość naszego snu. Postaraj się o przyjęcie produktów wśród których znajdą się: warzywa, owoce, makarony. Kolacja jest ważnym posiłkiem w ciągu dnia, ale bycie w formie kolejnego dnia jest ważniejsze. Nie musimy chyba mówić o niespożywaniu alkoholu przed pójściem spać, bo wierzymy w Twój zdrowy rozsądek…

Właśnie, zdrowy rozsądek. Jego nigdy nie powinno zabraknąć układając nasz jadłospis na ostatnie godziny przed snem. Lepiej jest zasnąć z uczuciem lekkiego niedojedzenia, niż przejedzenia – kolejny dzień nie ma być narzekaniem na to jak się źle nam spało i na to, że nie jesteśmy w formie i tego Tobie drogi czytelniku życzymy.