Czy warto uszlachetniać ubrania?

Czy warto uszlachetniać ubrania?

Niektóre pralnie, takie jak EBS (znana z usługi pranie na telefon), mają w swojej ofercie uszlachetnianie ubrań. Czy warto skorzystać z tej opcji? Czym są i jakie wymierne korzyści przynoszą apretura, impregnacja, krochmal, ozonowanie, superkantki oraz usługi antyalergiczne (antyroztocza, antymole)? Sprawdźmy!

Wymienione procedury zaliczają się do usług premium. Wykonuje się je z użyciem specjalistycznych produktów, których receptura często przygotowana jest dla konkretnej pralni. Tak jest w przypadku EBS. Pozwala to osiągnąć najlepsze rezultaty bez ponoszenia dużych kosztów. Dzięki temu oferta wspomnianej pralni jest tak korzystna.

Na czym polegają poszczególne usługi uszlachetniające?

Apretura to stworzenie warstwy ochronnej na ubraniach, dzięki czemu są one nie tylko mniej podatne na zabrudzenia, ale mogą służyć dłużej, zachowując piękny kolor i świeżość. Impregnacja to zabieg mający na celu ochronę odzieży przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg). Dzięki niemu wzmacniane są właściwości wodoodporne odzieży.

Krochmal stosuje się na obrusy, serwety, pościel, a także koszule, przez co wyglądają one świeżo, lepiej się układają i są przyjemne w dotyku. Usługa antyroztocza to usuwanie roztoczy kurzu z tekstyliów, a także zabezpieczenie przed ich pojawieniem się nawet do 6 miesięcy. Antymole to zabezpieczenie wierzchnich części garderoby przed molami.

Jakie inne usługi uszlachetniające oferuje EBS?

W niektórych oddziałach EBS można zamówić usługę superkantki, czyli wzmocnienia kantów spodni. Pralnia oferuje także ozonowanie, czyli usługę odkażającą, dzięki której bez użycia dodatkowych środków chemicznych likwidowane są pleśń, grzyby, roztocza, nieprzyjemne zapachy. Jest to kolejna metoda pomagająca zachować higieniczną czystość rzeczy.

Korzystanie z usług uszlachetniających pozwala także przedłużyć świeżość ubrań oraz ich żywotność. Pośrednio przyczynia się także do zachowania lepszego stanu zdrowia (tak jest w przypadku usług antyalergicznych). Poszczególne zabiegi nadają ubraniom i tekstyliom lepszy wygląd. Długa lista korzyści to najlepszy dowód na to, że warto je zamówić.