W nawodnionym ciele, zdrowy duch

W nawodnionym ciele, zdrowy duch

Dbanie o swoje ciało jest na topie, i słusznie.

Spora liczba osób zaczyna przykładać wielką uwagę do wyglądu swojej sylwetki oraz polepszania samopoczucia. Nic w tym dziwnego jednak ważnym aspektem tego procesu jest dobry trening.
Istotnym elementem każdego treningu jest również to jak się odżywiamy i co pijemy. Najlepsze ćwiczenia nie zrekompensują braków w diecie.

 

Wielu adeptów siłowni zapomina o pewnej fundamentalnej sprawie jaką jest picie wody podczas treningu.Odpowiednie uzupełnianie płynów w organizmie jest podstawową zasadą dobrego treningu. Podczas gdy pocimy się nasze ciało wydala wraz z wodą różne wartościowe sole mineralne i elektrolity na zewnątrz przez co nasz organizm staje się powoli co raz mniej wydajny. Można znaleźć sporo niekoniecznie jednolitych informacji dotyczących tego ile litrów wody dziennie należy spożywać jako sportowiec. W takiej sytuacji czasem warto posłuchać swojego organizmu i zwrócić uwagę na uczucie pragnienia. Nie jest jednak ciężko odgadnąć że podczas regularnego uprawiania sportu owo zapotrzebowanie na płyny znacznie wzrośnie i warto wprowadzić do swojego codziennego trybu życia nawyk regularnego nawadniania się.