Tanio i skutecznie – domowe spa

Tanio i skutecznie – domowe spa

W związku z tym, że światem rządzi piękno i pieniądz, producenci kosmetyków prześcigają się w tym, jakby tu dogodzić klientowi na różny portfel. Nie każdego stać na kosztowne zabiegi, więc i producenci wychodzą z ofertą również do osób, których nie stać na drogie kosmetyki. Przeanalizujmy więc sposoby jak zrobić sobie domowe spa za “psie pieniądze”.

Kąpiel jako idealny sposób na relaks

To zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony sposób na dogodzenie sobie w domowych warunkach. Poza relaksem, odprężeniem, miłym spędzeniem czasu nie zapominajmy o jej najważniejszym celu – naszego zdrowia. Kąpiel przy pomocy olejków, balsamów czy soli to obowiązek każdej kobiety, która chce o siebie zadbać. Cały zabieg dotyczący zakupów produktów do kąpieli, jak i zaplecza w postaci świeczek zapachowych na pewno jest możliwy do zamknięcia się w okolicach 100 zł i taki zestaw wystarczy Ci spokojnie na miesiąc, więc jest to dość dobra cena, a zdrowie jest przecież czymś najważniejszym.

Dbaj o zdrowie – wybierz odpowiednie sole!

To, że sole mają właściwości zdrowotne – temu nikt nie zaprzeczy. W połączeniu z odpowiednią temperaturą wody stają się lekarstwem, które wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby wykonać taką kąpiel wcale nie musisz odwiedzić salonu, bądź jeżeli jesteś kobietą doświadczoną odwiedzić sanatorium, lecz możesz zakupić sól bocheńską, która jest zalecana osobom mającym problemy skórne jak: łuszczyca, rybia łuska czy wyprysk przewlekły. Ponadto jest bardzo skuteczna na różnego typu zapalenia: stawów kręgosłupa, mięśni czy w chorobach reumatycznych. Cena takiej soli to od 9 do 11,12 zł. Sól bocheńską zakupisz w każdej aptece, co jest jej dużym atutem.
Interesującą opcją jest również kąpiel siarczkowa, która jest skuteczną bronią w okresie zimowym, gdyż zwiększa naszą odporność, mają charakter bakteriobójczy i przeciwpasożytniczy. W przypadku takiej kąpiel trzeba zadbać o temperaturę wody; powinna mieć 35-37 stopni, aby minerał odpowiednio zadziałał. Taką kąpiel powinno się przeprowadzać przez 10-15 minut trzy razy w tygodniu.

Ten artykuł z pewnością da Ci odpowiedzi na pytania “jak zrobić sobie domowe spa”, jak i “jaką sól wybrać?”. Pamiętaj, że zdrowie jest jedno i warto stosować kąpiele, by cieszyć się dłużej pogodą ducha, jak i radością z życia!