Białe meble łazienkowe – a jakie ściany?

Białe meble łazienkowe – a jakie ściany?

Białe meble łazienkowe to jedno z najpopularniejszych współcześnie rozwiązań. Symbolika białego koloru, czyli czystość i niewinność doskonale sprawdzają się w łazience jako jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w naszym domu. Białe meble dodatkowo są bardzo uniwersalne i świetnie komponują się z białymi ceramicznymi elementami takimi jak umywalki, wanny, toalety oraz kabiny prysznicowe. To dobre połączenie, które jest łatwe w pielęgnacji oraz zapewnia odpowiednie walory estetyczne, dlatego jest często wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Wybierając białe meble do łazienki, warto zwrócić uwagę na kolory dodatków oraz ścian. Czyste białe ściany mogą zlewać się z meblami oraz sprawiać, że łazienka będzie wyglądała niczym sterylne pomieszczenie szpitalne, więc jeżeli ktoś decyduje się na biel na ścianach, to warto ją przełamać delikatnie innymi kolorami i dekoracjami. O tym, jak wybrać odpowiednie ściany do białych mebli łazienkowych i jak zaaranżować całą tą przestrzeń, możemy przeczytać w specjalnie przygotowanym poradniku https://www.meble.pl/poradnik/lazienka.

Jakie kolory komponują się z bielą?

Świetnie z białymi meblami łazienkowymi komponują się ściany w kolorach kremowych oraz w różnych odcieniach beżu. Pozwala to na zachowanie delikatnego kontrastu, który harmonijnie ze sobą pasuje. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem w łazience wciąż pozostają płytki ceramiczne, które są łatwe w pielęgnacji oraz pozwalają na szybkie sprzątanie. Pozwoli to użytkownikom na zadbanie porządek w łazience każdego kolejnego dnia.

Kolejną modną i sprawdzoną kompozycją ścian do białych mebli pozostaje miks kolorów. Ściany mogą być w różnych odcieniach, co doda naszej łazience wyjątkowego charakteru. Uniwersalny aspekt białych mebli łazienkowych sprawia, że tak naprawdę bardzo łatwo będzie dobrać odpowiedni kolor ścian, który będzie do nich pasował. Idealnie sprawdzą się wszystkie rozwiązania, które w swojej barwie mają odcienie bieli, nawet jeżeli jest to tylko element wzoru. W przypadku marynistycznych aranżacji, dobrze z bielą komponują się również ściany w odcieniach niebieskich, w tym błękitne. Ostateczny wybór pozostawiony zawsze jest domownikom, bo to w ich gusta trafić ma cała aranżacja łazienki.